Wydarzenia

Warsztaty „Kreowanie wizerunku i promocja organizacji pozarządowych za pośrednictwem mediów społecznościowych”

9 października 2013 w siedzibie MOWIS odbyły się warsztaty „Kreowanie wizerunku i promocja organizacji pozarządowych za pośrednictwem mediów społecznościowych” zorganizowane przez agencję kreatywną Admind z Krakowa we współpracy z Biurem Inicjatyw Społecznych.

Warsztaty rozpoczęły się od przywitania uczestników przez dyrektora kreatywnego Admind – Mateusza Zabierowskiego, który opowiedział o idei warsztatów i przedstawił ich cele.

Następnie rozpoczął się panel poświęcony historii mediów społecznościowych prowadzony przez Łukasza Grędę z agencji kreatywnej Admind. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, że choć termin „media społecznościowe” używany jest od niedawna, to w istocie historia Social Media sięga początków samego Internetu.

Po prezentacji nastąpiła właściwa część warsztatów – Mateusz Zabierowski i Krzysztof Langer
z agencji Admind opowiedzieli m.in. o tym, jakimi narzędziami dysponuje organizacja pozarządowa, która prowadzi promocję w mediach społecznościowych; w jaki sposób stworzyć skuteczną strategię komunikacji oraz jak skutecznie realizować cele organizacji na Facebooku.

IMG_8622

W dalszej części warsztatów uczestnicy uczyli się, w jaki sposób moderować fan page, tworzyć kampanie reklamowe, które docierają do wybranych grup docelowych.

Naszym zamierzeniem jest umożliwić uczestnikom sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce. Sucha wiedza nie wystarczy, aby skutecznie poruszać się w świecie social mediów – tłumaczył Mateusz Zabierowski.

Krzysztof Langer, Managing Director w Admind, podsumował wykład: Naszym celem było pokazanie, że NGO mogą z powodzeniem działać w mediach społecznościowych. Polskie organizacje samorządowe w dużej mierze nie są jeszcze w stanie wykorzystać w pełni potencjału drzemiącego w social mediach. Chcemy to zmienić i aby to osiągnąć będziemy kontynuować idee naszych warsztatów i dalej edukować i wspierać NGO w dziedzinie Social Media oraz nowych technologii. Warsztaty mają charakter cykliczny, są również bezpłatne dla organizacji pozarządowych.

 IMG_8621

Trenerzy

Łukasz Greda

Mateusz Zabierowski

Krzysztof Langer

Źródło: mat. prasowe Organizatora

Reklamy

About Piotr Jaworowicz

Project manager

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Współpracujemy z:

Odwiedź nas na Pinterest

Wpisz adres email.

O blogu

Blog autorów-markerów. Różne spostrzeżenia, luźne komentarze, marketingowe obserwacje.

Archiwa

Reklamy
%d blogerów lubi to: