Global, Marketing polityczny

Związki (nie)zawodowe Hollande’a

Zajęcie przez François Hollande’a fotela prezydenckiego we Francji spowodowało spiętrzenie niezręcznych sytuacji – również w sferze marketingu politycznego i public relations.

Przede wszystkim uwypuklone zostało, że w czasie kampanii w 2007 roku opinii publicznej została przedstawiona nieprawda. O tym, że wystąpienie Sarkozy’ego z byłą już wówczas żoną Cécile (która swoją drogą jest ekspertem do spraw komunikacji), służyło jedynie celom wizerunkowym, było głośno zaraz po jego wygranej. Nie tak prędko rozniosła się jednak wieść, że Ségolène Royal nie jest już w związku z François Hollandem – ojcem czwórki jej dzieci.

Pomimo tego, że kandydująca w 2007 na stanowisko prezydenta Segolene Royal nigdy nie była żoną Francois Hollande’a, w czasie kampanii nazywana była “Panią Hollande”, już wówczas jednak Pierwszy Sekretarz Partii Socjalistycznej był związany z Valérie Trierweiler

Podczas francuskiej kampanii prezydenckiej w 2007 roku, w której Ségolène Royal (z wynikiem 46,94% wobec 53,06% Nicolasa Sarkozy’ego) była bliska zwycięstwa przypuszczano, że dojdzie do nietypowej we Francji sytuacji, w której głową państwa zostanie kobieta, zaś ówczesny Pierwszy Sekretarz Partii Socjalistycznej pełnić będzie rolę… wciąż nienazwanego odpowiednika pierwszej damy. Tymczasem sytuacja polityczna potoczyła się przewrotnie – po upływie pięciu lat to Hollande zajął fotel prezydencki, a u jego boku znalazła się pierwsza w historii Francji „pierwsza dziewczyna”, jak nazywają Valérie Trierweiler Francuzi.

W efekcie w przestrzeni publicznej, wokół Hollande’a znalazły się dwie kobiety – o ich napiętych relacjach mówi się otwarcie. Zaraz po tym, gdy podczas podczas spotkania Partii Socjalistycznej w Rennes Ségolène Royal przyjęła uscisk dłoni Valérie Trierweiler, miała napisać sms-a do Manuela Valls’a, dyrektora komunikacji sztabu Hollande o treści : « to był pierwszy i ostatni raz kiedy zrobiłeś coś takiego ».

Valérie Trierweiler ściska dłoń Ségolène Royal podczas spotkania Partii Socjalistycznej w Rennes
[Źródło: http://www.lexpress.fr/actualite/valerie-trierweiler-et-segolene-royal-les-nerfs-a-vif_1115456.html%5D
 

Relacje Państwa Hollande – Trierweiler – Royal wykraczają poza sferę domową. Sytuację komplikują dodatkowo funkcje sprawowane przez obydwie Panie – Royal a także ich ambicje: nadal dąży do bycia pierwszoplanową postacią życia politycznego zaś Trierweiler zamierza kontynuować pisanie do „Paris Match”, w redakcji którego jest czołową redaktor.


Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Współpracujemy z:

Odwiedź nas na Pinterest

Wpisz adres email.

O blogu

Blog autorów-markerów. Różne spostrzeżenia, luźne komentarze, marketingowe obserwacje.

Archiwa

Reklamy
%d blogerów lubi to: