Global, Marketing polityczny

Kryzys wizerunkowy „Sarko”

Niechęć do Sarkozy’ego we Francji sięga szczytów. Francuzi życzą swojemu prezydentowi śmierci, jak mogliśmy przeczytać w Gazecie Wyborczej (18.02.2012): „Modlę się, aby Pan Sarkozy miał zawał serca” – brzmi intencja księdza z Lille.

Wizja polityczna Sarkozy’ego nie znajduje poparcia wśród społeczeństwa francuskiego, a jego pomysły na uzyskanie wzrostu gospodarczego we Francji, takie jak wprowadzenie podatku od transakcji finansowych postrzegane są jako głupie, naiwne i obniżające konkurencyjność Francji w stosunku do rynków we Frankfurcie, Londynie czy Nowym Jorku.

Przykładowym wyrazem opinii publicznej jest ilustracja poniżej – podkreślająca ułomność, kalectwo sprawowanej przez Sarkozy’ego władzy, a także infantylność jego pomysłów.

Żródło: http://www.politoblog.com/?p=7063

Napis głosi: Egzekwowanie prawa; notka w rogu: Czy wiedzieliście? 1 stycznia 2015 miejsca publiczne będą dostępne dla wszystkich, dziś są jedynie dla 15%.

We Francji mówi się, że desperacja Sarkozy’ego jest do tego stopnia posunięta, że aby być ponownie wybranym, byłby w stanie nawet zatopić francuską gospodarkę. Nie ma wątpliwości co do tego, że Sarkozy znalazł się w bardzo poważnym kryzysie wizerunkowym.

W czasie kampanii w 2007 roku również spotykał się z zarzutami, że motywuje go jedynie dążenie do osiągnięcia własnego sukcesu, pragnienie władzy.

http://sarkozix.canalblog.com/

Napis głosi: dla mojej chwały; tekst poniżej: Rok 2007. Kiedy nic już nie powstrzyma jego głodu władzy.

Wtedy nie przeszkodziło mu to w zwycięstwie wyborach. Czy tym razem będzie tak samo? Sarkozy’emu pozostaje się modlić, aby w ogóle w nich wystartować:

http://sarkozix.canalblog.com/

Tekst głosi: Sarkozy modli się, żeby finalnie wystartować w wyborach; tekst poniżej: Panie Boże.. wybacz mi mały wybuch złości na przedmieściach!…

Słowem – tegoroczna kampania prezydencka skłania Francuzów do modlitwy.

Reklamy

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Współpracujemy z:

Odwiedź nas na Pinterest

Wpisz adres email.

O blogu

Blog autorów-markerów. Różne spostrzeżenia, luźne komentarze, marketingowe obserwacje.

Archiwa

Reklamy
%d blogerów lubi to: