Global, Kampanie

Retro-reklama w stulecie istnienia

Stołeczny klub piłkarski Polonia Warszawa w listopadzie obchodził stulecie istnienia. Bardzo ciekawy sposób podkreślenia tego wydarzenia zaprezentował klub na swojej stronie internetowej. Stylizowana na przedwojenną strona internetowa i klimatyczne reklamy rodem z Kuriera Warszawskiego świetnie oddawały charakter uroczystości.

Klub znany jest z eksponowania swojej historii i pielęgnacji związków z przedwojenną warszawą. Naocznie pokazano to na stronie klubowej ksppolonia.pl, która na dwa tygodnie zamieniła się w kartę z przedwojennego dziennika. Zastosowano tło w tonacji sephia z wizerunkiem placu Zamkowego, w newsach wszystkie zdjęcia zamieniono na czarno-białe i „postarzono”. Efekt był świetny.

Podobne zabiegi już się zdarzały, jednak klub posunął się dalej. Największe wrażenie zrobiły na mnie zamieszczone na stronie reklamy. Sponsorzy klubu – firmy J.W. Construction, Ford Ursyn Car i Hmmel – pokusili się o specjalnych wersje ich reklam, stylizowanych na przedwojenne reklamy prasowe. Ciekawy jest fakt, że reklamy stylizowane były nie tylko w zakresie formy, ale tez treści. Copy było bardzo autentyczne i klimatyczne, doskonale oddawało nastrój reklam na pożółkłym papierze, o których myśli się sentymentalnie.


ford/polonia

hummel/polonia

jw/polonia

Moim zdaniem marketingowcom Polonii należy się duży plus za pomysłowość i wnikliwe podejście do tematu. Gratulacje też za namówienie sponsorów na okolicznościowe reklamy.

Cała strona wyglądała tak:

ksppolonia.pl

Reklamy

About Piotr Jaworowicz

Project manager

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Współpracujemy z:

Odwiedź nas na Pinterest

Wpisz adres email.

O blogu

Blog autorów-markerów. Różne spostrzeżenia, luźne komentarze, marketingowe obserwacje.

Archiwa

Reklamy
%d blogerów lubi to: